Aberthamy

Bistro – Horský Statek Abertamy

Ochutnejte BIO sýry vlastnoruční výroby (kozí, ovčí a kravský), mléko co chutná jako smetana, tvaroh, máslo, farmářské uzeniny, čerstvé maso přímo z řeznictví.

Přiláká Vás mimojiné vůně poctivého gulášku, vývaru či domácích koláčků jako od babičky!

To vše z Regionálních surovin, které dostali několik ocenění České BIO potraviny.

K vidění v okolí jsou Eko farmy, kde chovají ovečky, skot, kozy, krávy i prasata.

Doporučujeme se zde stavit na oběd! 🙂

Otevírací doba zde: https://www.farmazvirat.cz/

Nové dětské hřiště s výhledem na Plešivec

… ke kterému dojdete po 300 m od našeho Penzionu.

Kostel Čtrnácti svatých pomocníků

… postaven zdejšími horníky v roce 1534 v gotickém slohu, později byl barokně přestaven.

O druhé světové válce kostel značně zchátral, zdivo věže i kostelní lodi bylo postupně narušováno množstvím trhlin. V roce 1989 dokonce hrozilo zřícení věže i střechy. Díky iniciativě abertamských rodáků žijících v Německu byl kostel zachráněn, dvě nákladné renovace proběhly mezi lety 1993 až 1996 a v roce 2003.

Toulky pod zemí dolu Mauritius

… Vás vtáhnou do historie těžby cínu v nejslavnějším Krušnohorském dole zvaném Mauritius, sahající až do roku 1544. V prohlídkové štole jménem Kryštof, Vás bude doprovázet průvodčí plný příběhů a zajímavostí o těžkém životě horníků nebo techniky dolování pro těžbu kovů.

Holínky, pláštěnky a vše potřebné obdržíte na místě. My doporučujeme navíc teplejší oblečení (celoroční teplota je 7°C).

Radí Vám domluvíme prohlídku, stojí za to 🙂

http://www.dulmauritius.cz

Štola Johannes na Hřebečné

V našem kraji je přes 1300 štol a dolů. Mezi náš nejoblíbenější patří Štola Johannes na Hřebečné ( 3 Km od penzionu) která byla dobývána již od 16. století pro těžbu cínu, železných rud i stříbra.

Bez holínek, přilby a pláštěnky se neobejdete 🙂 vše obdržíte na místě. My doporučujeme ještě náhradní ponožky a teplé oblečení 🙂

Doporučujeme tento nezapomenutelný zážitek s výborným výkladem od průvodce, mile rádi Vám jej domluvíme.

http://www.stolajohannes.cz/cs/

Výstava Rukavic

Stála rukavičkářská expozice s možností shlédnout výrobu kožených rukavic, které se dováželi do celého světa! Přímo na náměstí v Abertamech v prostorách MěÚ, je výstava která čítá cca 300 exponátů včetně strojů.  V expozici nechybí ani dobové fotografie někdejších továren, dílen a domů, kde se rukavice vyráběly. Dnes už se většina budov proměnila v penziony a některé bývalé výrobny rukavic jsou opuštěné.

Otevírací doba: https://www.abertamy.eu/rukavickarska-expozice

Penzion Abertham v Abertamech hodnocení